Website Manager

2022 Pop Warner National Championships

2022 Pop Warner National Championships

SATURDAY, DECEMBER 11:

Untitled Document

CHAMPIONSHIP GAMES: 

       
DIVISION 1 10U CHAMPIONSHIP:     DIVISION 1 12U CHAMPIONSHIP:  
  SCORE
    SCORE
 Tampa Bay Cardinals (FL)
35 
   Port Charlotte Bandits (FL) 8
 KC Dynasty (MO) 6
   Santa Cruz Seahawks (CA) 28 
 8:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL
 
         
DIVISION 1 14U CHAMPIONSHIP:         
  SCORE
     
 Dorchester Eagles (MA) 8
     
 Pine Hills Trojans (FL) 31
     
 12:30 p.m. - FINAL
       
         

FRIDAY, DECEMBER 10:

CHAMPIONSHIP GAMES: 

       
DIVISION 2 10U CHAMPIONSHIP:
  DIVISION 2 12U CHAMPIONSHIP:  
  SCORE     SCORE
 Palm Beach Gardens Gators (FL) 34
   Satellite Beach Seahawks (FL) 20
 Northampton Indians (PA) 0    Downingtown Young Whippets (PA) 25
 8:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL
 
         
DIVISION 2 14U CHAMPIONSHIP:     JR. PEE WEE CHAMPIONSHIP:  
  SCORE     SCORE
 Northampton Indians (PA) 12
   Westchase Colts (FL) 12
 Fort Pierce Firehawks (FL) 38
   Portage Indians (IN) 36
 12:30 p.m. - FINAL
     2:30 p.m. - FINAL
 
         

WEDNESDAY, December 8

Untitled Document

Division 1 10U 

       
TEAMS:  SCORE    TEAMS:  SCORE
         
SEMIFINALS:     SEMIFINALS:  
 Titletown Titans (GA) 26
   KC Dynasty (MO) 28
 Tampa Bay Cardinals (FL)
48
   Mt. Hope Cowboys (RI) 0
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         
CONSOLATION:     CONSOLATION:  
 East Bay Warriors (CA) 6
   La Costa Canyon Mavericks (CA) 16
 Abington Raiders (PA) 21
   Portsmouth Bruins (VA) 6
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         

Division 1 12U 

       
SEMIFINALS:     SEMIFINALS:  
 Port Charlotte Bandits (FL) 30
   West Lake Chaps Red (TX) 6
 Northampton Indians (PA) 0
   Santa Cruz Seahawks (CA) 33
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         
CONSOLATION:     CONSOLATION:  
 Escondido Wolves (CA) 14
   Churchland Tigers (VA) 6
 Patriots YFL (IL) 8
   Danbury Trojans (CT) 41
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         

Division 1 14U 

       
SEMIFINALS:     SEMIFINALS:  
 Dorchester Eagles (MA) 29
   Wilmington Eagles (NC) 6
 Hartford Hurricanes (CT)  0
   Pine Hills Trojans (FL) 32
 12:30 p.m. - FINAL
     12:30 p.m. - FINAL  
         
CONSOLATION:     CONSOLATION:  
 Richmond Heights Conquerors (OH) 6
   Vista Panthers (CA) 0
 F.O.E. Nicetown Titans (PA) 26
   Saddleback Valley Bears (CA) 36
 12:30 p.m. - FINAL      12:30 p.m. - FINAL  
         

Pee Wee Age-Weight 

       
CHAMPIONSHIP:     CONSOLATION:  
 Souderton Braves (PA) 6
   NRWF Red Bulldogs (NC) 8
 Westchase Colts (FL) 39
   Brea Wildcats (CA) 24
 10:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL  

Tuesday, December 7

Untitled Document

Division 2 10U 

       
SEMIFINALS:  SCORE   SEMIFINALS:  SCORE
 West Haven Seahawks (CT) 0
   Reno Miners (NV) 0
 Palm Beach Gardens Gators (FL) 31    Northampton Indians (PA) 28
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         
CONSOLATION:     CONSOLATION:
 
 Coastal Cowboys (NC) 21
   Schenectady Belmont Patriots (NY) 6
  Portage Indians (IN) 19
   Creekside Warriors (CA) 18
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         

Division 2 12U 

       
 SEMIFINALS:      SEMIFINALS:  
 Satellite Beach Seahawks (FL)
14
    Edgewood Eagles (RI)
0
 Wilmington Eagles (NC) 13
   Downingtown Young Whippets (PA)
35
 10:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL
 
         
 CONSOLATION:      CONSOLATION:  
 Truckee Wolverines (CA) 6
   Colorado Springs Vikings (CO) 0
 Oceanway Buccaneers (FL) 51
   Munster Colts (IN) 21
 10:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL
 
         

Division 2 14U 

       
 SEMIFINALS:      SEMIFINALS:  
 Windsor Jr. Warriors (CT) 7
   Fort Pierce Firehawks (FL) 20
 Northampton Indians (PA) 28
   Reno Miners (NV) 8
 12:30 p.m. - FINAL
     12:30 p.m. - FINAL
 
         
 CONSOLATION:
     CONSOLATION:
 
 Carlsbad Battling Lancers (CA) 17    Churchland Tigers (VA) 7
 Derita Warriors (NC)
13
   Addison Cowboys (IL) 8
 12:30 p.m. - FINAL      12:30 p.m. - FINAL
 
         

Jr. Pee Wee Age-Weight 

       
 SEMIFINALS:      SEMIFINALS:  
 Westchase Colts (FL) 36
   Far West Snakes (AZ) 6
 Capital City Steelers (NC) 7
   Portage Indians (IN) 40
 2:30 p.m. - FINAL
     2:30 p.m. - FINAL
 
         
 CONSOLATION:
     CONSOLATION:
 
 Lower Perk Longhorns (PA) 25
   Highlands Ranch Mt. Lions (CO) 16
 Fontana Falcons (CA)
6
   East Orange Jr. Jaguars (NJ) 13
 12:30 p.m. - FINAL
     2:30 p.m. - FINAL
 
         

Jr. Varsity Age-Weight 

       
 CHAMPIONSHIP:
     CONSOLATION:
 
 Lake Mary Rams (FL) 39
   IL Jr. Celtics (IL)
48
 Santa Margarita Eagles (CA) 6
   Highlands Ranch Mt. Lions (CO) 0
 10:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         

Sunday, December 5

Untitled Document

Division 1 10U 

       
TEAMS:  SCORE    TEAMS:  SCORE
 Titletown Titans (GA) 27 (OT)
   Abington Raiders (PA) 6
 East Bay Warriors ( CA)
20
   Tampa Bay Cardinals (FL) 18
 8:30 a.m. - Final
     8:30 a.m. - Final
 
         
 La Costa Canyon Mavericks (CA) 0
   Portsmouth Bruins (VA) 6
 KC Dynasty (MO) 28
   Mt. Hope Cowboys (RI) 13
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         

Division 1 12U 

       
 Escondido Wolves (CA) 0
   Northampton Indians (PA) 24
 Port Charlotte Bandits (FL) 33
   Patriots YFL (IL) 8
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         
 West Lake Chaps Red (TX) 20
   Danbury Trojans (CT) 6
 Churchland Tigers (VA) 18
   Santa Cruz Seahawks (CA) 31
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         

Division 1 14U 

       
 Dorchester Eagles (MA) 35
   Hartford Hurricanes (CT) 19
 Richmond Heights Conquerors (OH) 0
   F.O.E. Nicetown Titans (PA) 13
 12:30 p.m. - FINAL
     12:30 p.m. - FINAL  
         
 Wilmington Eagles (NC) 33
   Pine Hills Trojans (FL) 39
 Vista Panthers (CA) 0
   Saddleback Valley Bears (CA) 14
 12:30 p.m. - FINAL      12:30 p.m. - FINAL  
         

Pee Wee Age-Weight 

       
 NRWF Red Bulldogs (NC) 0
   Westchase Colts (FL) 22
 Souderton Braves (PA) 14
   Brea Wildcats (CA) 6
 8:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL  

Saturday, December 4

Untitled Document

Division 2 10U 

       
TEAMS:  SCORE    TEAMS:  SCORE
 Coastal Cowboys (NC) 19    Portage Indians (IN) 0
 West Haven Seahawks (CT) 34    Palm Beach Gardens Gators (FL) 31
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         
 Schenectady Belmont Patriots (NY) 6    Creekside Warriors (CA) 12
 Reno Miners (NV) 21    Northampton Indians (PA) 33
 8:30 a.m. - FINAL
     8:30 a.m. - FINAL
 
         

Division 2 12U 

       
 Truckee Wolverines (CA) 0
   Oceanway Buccaneers (FL) 7
 Satellite Beach Seahawks (FL) 34
   Wilmington Eagles (NC) 26
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         
 Colorado Springs Vikings (CO) 6
   Downingtown Young Whippets (PA) 29
 Edgewood Eagles (RI) 25
   Munster Colts (IN) 0
 10:30 a.m. - FINAL      10:30 a.m. - FINAL  
         

Division 2 14U 

       
 Windsor Jr. Warriors (CT) 20
   Derita Warriors (NC) 6
 Churchland Tigers (VA) 6
   Northampton Indians (PA) 31
 12:30 p.m. - FINAL      12:30 p.m. - FINAL  
         
 Carlsbad Battling Lancers (CA) 0
   Addison Cowboys (IL) 8
 Fort Pierce Firehawks (FL) 26
   Reno Miners (NV) 16
 12:30 p.m. - FINAL      12:30 p.m. - FINAL  
         

Jr. Pee Wee Age-Weight 

       
 Lower Perk Longhorns (PA) 7
   Capital City Steelers (NC) 26
 Westchase Colts (FL) 29
   East Orange Jr. Jaguars (NJ) 0
 2:30 p.m. - FINAL      2:30 p.m. - FINAL  
         
 Far West Snakes (AZ) 36
   Fontana Falcons (CA) 0
 Highlands Ranch Mt. Lions (CO) 6
   Portage Indians (IN) 38
 2:30 p.m. - FINAL      2:30 p.m. - FINAL  
         

Jr. Varsity Age-Weight 

       
 Lake Mary Rams (FL) 35
   Santa Margarita Eagles (CA) 37
 IL Jr. Celtics (IL) 24    Highlands Ranch Mt. Lions (CO) 0
 8:30 a.m. - FINAL
     10:30 a.m. - FINAL
 
         

Contact

Pop Warner Super Bowl
P.O. Box 307 
Langhorne, Pennsylvania 19047

Email: [email protected]

Copyright © 2022 Pop Warner Super Bowl  |  Privacy Statement |  Terms Of Use |  License Agreement |  Children's Privacy Policy  Log In